TY manuelt operasjonsbord er egnet for thorax- og abdominalkirurgi, ØNH, obstetrikk og gynekologi, urologi og ortopedi, etc.
Rammen, søylen og basen er i rustfritt stål, enkle å rengjøre og korrosjonsbestandige.
Det mekaniske operasjonsbordet heves og senkes med en pedaloljepumpe, som går jevnt og er sikker og pålitelig. Alle andre bevegelser betjenes av mekaniske gir.
Dette hydrauliske operasjonsbordet krever at benplaten kan foldes ned, abduseres og tas av, og det er enkelt å justere. Det har en T-formet base.
1.Rotasjonsfunksjon
Det manuelle operasjonsbordet kan roteres 360°, og legene kan justere vinkelen i henhold til kroppsholdningen under operasjonen, noe som øker operasjonsområdet betraktelig. (Valgfritt)
2.Hurtigbytte til fleksposisjon
Operasjonbordet krever 200°fremspring (fleksjon) på bordflaten samtidig ved å betjene håndtaket, som kan brukes til å erstatte korsryggfunksjonen.
3. Bordplate med dobbelt lag
Bordplaten krever en bordplate med dobbelt lag av kompositt, lav røntgenabsorpsjonskoeffisient og HD-perspektiveffekt.
4. Rustfritt stålmateriale
Rammen, basen, løftesøylen og hovedoverføringsstrukturen er alle laget av 304 rustfritt stål, som er lett å rengjøre og skrubbe, motstandsdyktig mot syre og korrosjon, noe som sikrer at det aldri vil ruste.
5. Hydraulisk og manuell justering
Løfting og senking av det hydrauliske operasjonsbordet bruker pedaloljepumpetypen, som går jevnt og er sikker og pålitelig. Alle andre bevegelser betjenes av det mekaniske girkassehodet.
Pparametere
| Modellelement | TY manuelt operasjonsbord |
| Lengde og bredde | 2020 mm * 500 mm |
| Høyde (opp og ned) | 1010 mm / 760 mm |
| Hodeplate (opp og ned) | 45°/70° |
| Bakplate (opp og ned) | 75°/ 15° |
| Benplate (opp/ned/utover) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Omvendt Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Lateral tilt (venstre og høyre) | 20°/ 20° |
| Nyrebro-elevasjon | ≥110 mm |
| Madrass | Memory-madrass |
| Hovedmateriale | 304 rustfritt stål |
| Maksimal lastekapasitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
Sstandard tilbehør
| Ingen. | Navn | Mengder |
| 1 | Anestesiskjerm | 1 stk |
| 2 | Kroppsstøtte | 1 par |
| 3 | Armstøtte | 1 par |
| 4 | Skulderstøtte | 1 par |
| 5 | Knekrykke | 1 par |
| 6 | Festeklemme | 1 sett |
| 7 | Madrass | 1 sett |