TDG-1 elektrisk operasjonsbord har fem hovedfunksjonsgrupper: elektrisk justerbar sengeflateheving, forover- og bakovertilt, venstre- og høyretilt, ryggplateheving og brems.
Vakkert utseende, kropp, base, løftesøyle og sideskinner på denne elektriske betjeningsenheten er alle laget av rustfritt stål av høy kvalitet, med høy finish, korrosjonsbestandighet og høy mekanisk styrke.
Juster intelligent ulike posisjoner på det elektriske betjeningsbordet med én knapps betjening. Den bruker LINAK elektrisk aktuator, som er stillegående, presis og har lave vedlikeholdskostnader. Stort hjuldesign, stillegående og anti-seismisk dekompresjon.
Dette elektriske operasjonsbordet er egnet for ulike typer kirurgi, som abdominalkirurgi, obstetrikk, gynekologi, ØNH, urologi, anorekti og ortopedi, etc.
1.AvinkelformetAjusteringerwideGas Sspringer
Både ryggplaten og benplatens ledd på TDG-1 elektrisk operasjonsbord er utstyrt med gassfjærsylinderstøttestrukturer, som gjør ulike justeringer skånsomme, stillegående og vibrasjonsfrie, samtidig som de effektivt beskytter leddstrukturen og forhindrer at pasienten faller.
2.LINAK elektrisk lineær aktuator
Bruken av elektrisk skyvestang eliminerer behovet for at medisinsk personell manuelt må kontrollere operasjonsbordets posisjon. Det er bare nødvendig å holde fjernkontrollen, noe som er enkelt og arbeidsbesparende. Sammenlignet med vedlikehold etter salg av det hydrauliske operasjonsbordet, reduserer det elektriske operasjonsbordet også vedlikeholdskostnadene etter salget betraktelig. Under justeringsprosessen kan den elektriske skyvestangen plasseres mer nøyaktig, og justeringsprosessen er ekstremt stillegående.
3. Y-type base
Sengebunnen har en Y-formet design, som ikke bare samsvarer med den ergonomiske designen, forbedrer stabiliteten til det elektriske operasjonsbordet, men gir også mer fri benplass for medisinsk personell, slik at medisinsk personell kan komme nærmere pasienten.
4. Allsidig tilbehør
Utstyrt med skulderstropper, håndleddsstropper, benstropper og kroppsstropper for å sikre at pasienter under generell anestesi ikke faller under operasjonen. Benplatene, armlenene, kroppsstøttene og benstøttene er alle utstyrt med minneskumputer for å sikre komfort under operasjonen og normal sirkulasjon av kroppsvæsker under operasjonen.
5. Lstørre hjuldesign
Basen på det mekaniske elektriske operasjonsbordet er designet med store hjul (diameter≥100 mm), som er fleksibel å bevege. Hjulene heves ved bremsing, sengebunnen har fast kontakt medbakken, og stabiliteten er god.
6. Innebygd batteri
Ved strømbrudd kan det innebygde batteriet støtte 50 operasjoner.
Pparametere
| ModellPunkt | TDG-1 elektrisk driftstabell |
| Lengde og bredde | 2050 mm * 500 mm |
| Høyde (opp og ned) | 890 mm / 690 mm |
| Hodeplate (opp og ned) | 60°/ 60° |
| Bakplate (opp og ned) | 90°/ 17° |
| Benplate (opp/ned/utover) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Omvendt Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Lateral tilt (venstre og høyre) | 20°/ 20° |
| Nyrebro-elevasjon | ≥110 mm |
| Flekk/refleks | Kombinasjonsoperasjon |
| Kontrollpanel | Valgfri |
| Elektromotorisk system | Linak |
| Spenning | 220V/110V |
| Hyppighet | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapasitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madrass | Memory-madrass |
| Hovedmateriale | 304 rustfritt stål |
| Maksimal lastekapasitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
Sstandard tilbehør
| Ingen. | Navn | Mengder |
| 1 | Anestesiskjerm | 1 stk |
| 2 | Kroppsstøtte | 1 par |
| 3 | Armstøtte | 1 par |
| 4 | Benstøtte | 1 par |
| 5 | Håndtak for nyrebro | 1 stk |
| 6 | Madrass | 1 sett |
| 7 | Håndfjernkontroll | 1 stk |
| 8 | Kraftledning | 1 stk |